Rejsy

REJSY

Szkolenia Żeglarskie na Wyspach Kanaryjskich

Daty rejsów

Możesz zarezerwować swoje miejsce na jachcie online ZAREZERWUJ lub poprzez kontakt z nami NAPISZ DO NAS

Wskocz na pokład i przeżyj magiczny tydzień żeglując wokół Wysp Kanaryjskich. Zapraszamy zarówno doświadczonych żeglarzy, którzy na morzu niejedno przeżyli jak i tych na początku swojej żeglarskiej drogi.

Rejs z Amarilla Sailing Club będzie okazją do nauczenia się wielu nowych umiejętności, skorygowaniem błędów, pochłonięcia sporej ilości wiedzy ale też niezapomnianej zabawy i relaksu!

Startujemy z Teneryfy. W programie mamy zarówno dzienne jak i nocne żeglowanie. Podczas rejsu załogą będzie opiekować się doświadczony/na skipper/ka. Rejs rozpocznie się szkoleniem bezpieczeństwa i praktyką manewrów portowych, aby każdy czuł się komfortowo i bezpiecznie. Podczas rejsu kapitan przekaże Wam sporą dawkę wiedzy w formie kilku bloków teoretycznych, ale również „na codzień” podczas żeglugi!

Kanary oferują wymarzone warunki nautyczne. Wyobraź sobie idealne niebieskie niebo, mocne ciepłe słońce, silny orzeźwiający wiatr i długą oceaniczną falę! Tutaj uczą się najlepsi!

Przeczytaj więcej o  SPOCIE  i  PROGRAMIE REJSÓW

Dla Kogo?

Nasze rejsy są odpowiednie zarówno dla początkujących żeglarzy jak i tych z większym doświadczeniem.

Program Szkoleniowy

Żeglowanie dzienne i nocne. Kilka bloków teoretycznych.

Przykładowe tematy

1.) konstrukcja i operowanie jachtem
2.) manewry na żaglach
3.) teoria manewrowania w porcie
4.) bezpieczeństwo podczas żeglugi, zapobieganie wypadkom, dyskusja i analiza wypadków morskich
5.) planowanie rejsu – posługiwanie się elektroniką na jachcie (chartplotter, radio, GPS), podstawy klasycznej nawigacji, planowanie trasy 
6.) podstawy międzynarodowego prawa morskiego
7.) meteorologia
Dla doświadczonych załogantów podstawy żeglarstwa regatowego.

O spocie

Wyspy Kanaryjskie to prawdziwy żeglarski raj. W sezonie jesienno zimowym stałe wiatry pasaty osiągają średnią siłę 10-15 węzłów. Regularność wiatru sprawia, że żegluga jest niezwykle przyjemna. Kanary nie są łatwym spotem, często występują tu mocne wiatry i długa oceaniczna fala. Przygotuj się na prawdziwą przygodę!

Wisienką na torcie jest piękna ciepła pogoda. Niebieskie niebo, ciepły wiatr, rześki ocean i codziennie dużo słońca! O zachodzie niebo na Kanarach potrafi zaskoczyć głębokością barw, w nocy jest to jedno z najlepszych miejsc na świecie do obserwowania nieba! Nie bez przyczyny na szczycie Teide znajduje się jedno z najwiekszych obserwatorium.

Nasze jachty

Wszystkie nasze jachty to komfortowe 40-45 stopowe jednostki. W pełni wyposażone i przygotowane do żeglugi na otwartym oceanie. Na wyposażeniu ponton.

Nie tylko żeglarstwo

Wyspy Kanaryjskie to prawdziwa perełka na mapie podróży. Te urokliwe wyspy oczarowują swoimi pięknymi plażami, malowniczymi krajobrazami i słonecznym niebem przez większość roku. To miejsce, gdzie spotykają się gorące afrykańskie wiatry i chłodne morskie bryzy, tworząc unikalny mikroklimat, który sprawia, że życie tutaj jest słodkie jak dojrzałe mango. Od wulkanicznych krajobrazów Lanzarote po bujną zieloność Tenerify, Wyspy Kanaryjskie są pełne różnorodności przyrody i fascynujących miejsc do odkrycia. A gdy dodamy do tego pyszną kuchnię, gościnnych mieszkańców i imprezowy nastrój, otrzymujemy prawdziwy raj dla wszystkich poszukiwaczy przygód i miłośników błogiego lenistwa na plaży. To miejsce, które po prostu musisz odwiedzić i doświadczyć go na własnej skórze, by uwierzyć w jego magię!

 

Aby zarezerwować miejsce prosimy o wpłatę 50% ceny rejsu. Można to zrobić online kartą kredytową lub przelewem bankowym. Kolejne 50 % musi zostać wpłacone najpóźniej 30 dni przed rozpoczęciem rejsu.

Cena zawiera:

 • 7 noclegów na jachcie
 • program szkoleniowy
 • opieka skippera
 • materiały edukacyjne
 • transfer z/na lotniska do/z mariny w dniu rozpoczęcia i zakończenia rejsu (miedzy 8:00 a 22:00)
 • paliwo, opłaty za mariny, gaz
 • transfer do sklepu pierwszego dnia
 • sprzątanie końcowe
 • ręczniki i pościel

Cena nie zawiera:

 • lots
 • Iubezpieczenia
 • jedzenia (załoga składa się na zakupy w pierwszy dzień rejsu)

Ceny

850 Euro/osoba – miejsce w kabinie dwuosobowej

1590 Euro/ 2 osoby cała kabina dwuosobowa