FAQ

FAQ

Wy pytacie, my odpowiadamy

Jakie są warunki wietrzne na Teneryfie?

Nasz spot należy do wymagających, możesz spodziewać się silnych, stałych wiatrów o kierunku NE i długiej, oceanicznej fali. Średnia siła wiatru w sezonie jesienno-zimowym to 10-20 węzłów. Zazwyczaj rano i wieczorem wiatr jest słaby, a najmocniej wieje w środku dnia.

W co się ubrać?

Na żaglówki sportowe:

pianka, lycra lub wiatrówka, buty żeglarskie piankowe (mogą być do windsurfingu lub surfingu), czapka z daszkiem/ okulary przeciwsłoneczne- z zabezpieczeniem, rękawiczki żeglarskie, kamizelka

W bazie mamy pianki, kamizelki i buty dla Was!

Na rejsy:

ubrania letnie/wiosenne, dresy, bikini, sztormiaki

Czy dzieci mogą brać udział w kursach?

Aby wziąć udział w naszym szkoleniu musisz mieć skończone 14 lat. Dzieci młodsze muszą być pod opieką osoby dorosłej.

Jak zarezerwować szkolenie?

Możesz zarezerwować szkolenie online w zakładce: Kursy i Szkolenia (wszystkie nasze szkolenia i czartery, Rejsy (tylko rejsy po Kanarach) lub ILCA (treningi laserowe, treningi dla Mastersów, czarter jachtów ILCA). Płatność kartą lub przelewem.

Możesz również napisać do nas i zarezerwować szkolenie mailowo lub telefonicznie. Płatność przelewem lub online kartą.

Który poziom kursu będzie dla mnie odpowiedni?

Step I jest odpowiedni dla zupełnie początkujących oraz osób z małym doświadczeniem. Jeżeli masz za sobą 1/2 krótkie kursy, żeglowałeś tylko na jachtach kilowych, Twoje doświadczenie jest ograniczone do śródlądzia lub po prostu wolisz uczyć się wolniejszym tempem i z większą asystą instruktora Step I będzie lepszy dla Ciebie.

Step II polecamy żeglarzom mającym już doświadczenie i będącym w stanie żeglować samodzielnie w średnim wietrze do 18 węzłów. Jeżeli Twoje doświadczenie nie jest duże, ale jesteś bardzo sprawny fizycznie, rozumiesz teorię żeglowania, uprawiasz inne sporty wodne/wiatrowe również możesz dołączyć do bardziej zaawansowanej grupy.

Dla osób regularnie biorących udział w regatach klubowych, Mastersów oraz pro żeglarzy polecamy przejrzeć zakładkę ILCA. Możliwość żeglowania również na RS Aero.

Czy podczas kursów wychodzimy na wodę przy mocnym wietrze?

Step I- grupa wychodzi razem z instruktorem na Sigmie lub zmienia się z motorówki na jednym Zeście. Jeżeli jest niemożliwe żeglować spędzamy dzień w bazie- oglądanie i analiza wideo, teoria, trening funkcjonalny, manewry na sucho. Kurs trwa od poniedziałku do piątku, ale szkolenie odbywa się tylko przez 4 dni. Prosimy o zostawienie dnia zapasowego wolnego, w sobote/ niedzielę przed rozpoczęciem zdecydujemy w które dni będziemy prowadzić zajęcia na podstawie prognozy wiatrowej.

Bardziej zaawansowani- wychodzimy w 1 lub 2 jachty i zmieniamy się z motorówki. Jeżeli instruktor/ka zdecyduje, że warunki są zbyt trudne- zostajemy w bazie.

Czy dostanę opinię z rejsu?

Tak, skipperka/ skipper wypisuje opinie z rejsów na prośbę uczestników.

Czy muszę zarezerwować czarter żaglówki z wyprzedzeniem?

Aby uniknąć rozczarowań proponujemy rezerwacje czarteru żaglówek z wyprzedzeniem.

Czy potrzebny jest patent aby wyczarterować żaglówki sportowe?

Nie, nie jest potrzebny patent do czarteru naszych żaglówek sportowych. Potrzebne są za to umiejętności i doświadczenie- żeglujemy na wymagającym akwenie na otwartym oceanie. Przy każdym czarterze pobieramy zwrotną kaucję 150 Euro, podczas czarteru nasz Team będzie ci towarzyszył RIBem. 

Mniej doświadczeni żeglarze mogą wyczarterować żaglówki podczas łagodnych warunków pogodowych.

Początkujących zapraszamy na nasze kursy, nawet podczas mocnego wiatru będziesz żeglował pod baczną opieką instruktora! Kursanci nie są odpowiedzialni za szkody w sprzęcie.

 

Wybieram się na Teneryfę ze swoją rodziną, która nie żegluje. Czy nie będą się nudzić?

Możemy zagwarantować, że nuda nie dopadnie i tych nie żeglujących!

Teneryfa to niezwykle zróżnicowana wyspa, która oferuje coś dla każdego.

W pobliżu Mariny jest wiele barów, restauracji, pięknych ścieżek pieszych i rowerowych. Niedaleko klubu znajduje się kilka niezwykle urokliwych dzikich plaż- Playa Amarilla, Los Abrigos, Las Galletas, La Caleta. Strzeżona miejska piaszczysta plaża czeka na Was w pobliskim miasteczku El Medano lub na La Tejicie.

Polecamy wybrać się na samochodową wycieczkę dookoła wyspy- obowiązkowym punktem jest górujący nad wyspą wulkan Teide, zapierająca dech w piersiach widokami górska miejscowość Masca, raj dla miłośników trekkingów góry Anaga oraz piękna plaża Las Tarresitas.

Ponadto polecamy rejsy widokowe, trekkingi, zajęcia jogi czy nurkowanie.

Jeżeli chcecie zobaczyć delfiny- proponujemy udać się na jeden z rejsów, podczas którego będziecie mogli podziwiać te niezwykłe zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Stanowczo odradzamy wizyty w Loro Parku- gdzie zwierzęta są maltretowane. Właścicielem Loro Parku i parku wodnego Siam Park jest ta sama korporacja. 

Mateusz

Pasjonat żeglarstwa,założyciel Amarilla Sailing Club.

Kinga

Ogarnia papierki, finanse, i inne sprawy lądowe.

nasz zespół

Jesteśmy tutaj aby ci pomóc

Zapisz się już teraz !!

subskrypcja

Chcesz otrzymywać bieżące informacje o kursach, spotkaniach i promocjach ? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi TAK to zapisz się już teraz do naszej Subskrypcji.

view on the marina from Amarilla sailing Club office